Sektörel Haber Girişi: 22.10.2021 - 22:26, Güncelleme: 22.10.2021 - 22:35

Pancar sezonunun açılışına Karacabey damgası

 

Pancar sezonunun açılışına Karacabey damgası

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Susurluk Şeker Fabrikasında gerçekleştirilen pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Özkan, “Nişasta bazlı şeker insan sağlığına olduğu gibi sağlık harcamaları yönünden devletimize de zarardır. Hem insan sağlığı hem üretici hem de milli ekonomimiz için pancar ekimi şarttır. Bu tesis işte bu noktada büyük önem taşımaktadır” dedi.
Susurluk Şeker Fabrikasının bu yıl gerçekleştireceği pancar alım kampanyasının açılış töreni, geniş bir protokol katılımı yapıldı.   Törene; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Genel Müdürü Mücahit Alkan, Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Balıkesir İl Jandarma Komutanı K. Alb. Tarık Hekimoğlu, Susurluk Şeker Fabrikası Müdürü Hakan Çelik, Pancar Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri ve ilgililer katıldı.   Güçlü Türkiye’ye katkı sağlayacak   Törende konuşan Vali Hasan Şıldak, tesisin bir devlet tesisi olarak üretimine devam ediyor olmasının son derece önemli ve gurur verici olduğunu söyledi. Kampanya sürecinin bol kazançlar getirmesi temennisinde bulunan Şıldak, "Bu tesislerin geliştirilerek, ihtiyaç duyduğu revizyonlara tabi tutularak, çok daha uzun yıllar ülkemize bu stratejik sektörde hizmet vereceğini ve güçlü Türkiye’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu tesislerle daha da güçleneceğini düşünüyorum’’ dedi.   Bölgemiz çiftçisine değer katacak   Törende, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a da söz verildi. Özkan yaptığı konuşmasında, “Atıl vaziyette duran Susurluk Şeker Fabrikasının tekrar hayata geçirilmesinin işaret fişeği Karacabey’den yakılmıştı. Komşu ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ile Pancar Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu ve Türkiye Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkan’a, bu anlamda bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdi bu fabrikanın çalışmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemiz çiftçisine değer katacak. İnşallah polar problemlerinin halledilmesiyle de daha daha fazla şeker pancarı ekilmesini umut ediyoruz. Çünkü bu tesisin ayakta kalması gerekiyor. Biz her fırsatta, buranın stratejik bir tesis olduğundan dem vurduk. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her platformda tam bağımsızlık mücadelesi veriyor. Millî bir mücadele şuuru içerisinde yapılan bu gayretlerin önemi büyüktür. Bu bağlamda, nişasta bazlı şekerin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu vurgusunu sürekli yapmamız, vatandaşlarımızı uyarmamız, şeker pancarından üretilen doğal şekere yönlendirmemiz gerekmektedir. Bu hem sağlık harcamalarının azalmasında, hem üreticilerin kazanmasında hem de bu tesislerin aktif hale gelmesinde önemli rol oynayacaktır. Yine pancar küspesinin hayvan yemi olarak hayvancılığa da katkısı büyük.’ dedi.   Özkan’ın konuşması, katılımcılardan ve üreticilerden büyük ilgi gördü. Tören sonrasında ise üreticilere çeşitli ödüller verilirken, Susurluk Şeker Fabrikası katılımcılarla birlikte gezildi.        
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Susurluk Şeker Fabrikasında gerçekleştirilen pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Özkan, “Nişasta bazlı şeker insan sağlığına olduğu gibi sağlık harcamaları yönünden devletimize de zarardır. Hem insan sağlığı hem üretici hem de milli ekonomimiz için pancar ekimi şarttır. Bu tesis işte bu noktada büyük önem taşımaktadır” dedi.

Susurluk Şeker Fabrikasının bu yıl gerçekleştireceği pancar alım kampanyasının açılış töreni, geniş bir protokol katılımı yapıldı.

 

Törene; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Genel Müdürü Mücahit Alkan, Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Balıkesir İl Jandarma Komutanı K. Alb. Tarık Hekimoğlu, Susurluk Şeker Fabrikası Müdürü Hakan Çelik, Pancar Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri ve ilgililer katıldı.

 

Güçlü Türkiye’ye katkı sağlayacak

 

Törende konuşan Vali Hasan Şıldak, tesisin bir devlet tesisi olarak üretimine devam ediyor olmasının son derece önemli ve gurur verici olduğunu söyledi. Kampanya sürecinin bol kazançlar getirmesi temennisinde bulunan Şıldak, "Bu tesislerin geliştirilerek, ihtiyaç duyduğu revizyonlara tabi tutularak, çok daha uzun yıllar ülkemize bu stratejik sektörde hizmet vereceğini ve güçlü Türkiye’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu tesislerle daha da güçleneceğini düşünüyorum’’ dedi.

 

Bölgemiz çiftçisine değer katacak

 

Törende, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a da söz verildi. Özkan yaptığı konuşmasında, “Atıl vaziyette duran Susurluk Şeker Fabrikasının tekrar hayata geçirilmesinin işaret fişeği Karacabey’den yakılmıştı. Komşu ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ile Pancar Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu ve Türkiye Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkan’a, bu anlamda bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdi bu fabrikanın çalışmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemiz çiftçisine değer katacak. İnşallah polar problemlerinin halledilmesiyle de daha daha fazla şeker pancarı ekilmesini umut ediyoruz. Çünkü bu tesisin ayakta kalması gerekiyor. Biz her fırsatta, buranın stratejik bir tesis olduğundan dem vurduk. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her platformda tam bağımsızlık mücadelesi veriyor. Millî bir mücadele şuuru içerisinde yapılan bu gayretlerin önemi büyüktür. Bu bağlamda, nişasta bazlı şekerin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu vurgusunu sürekli yapmamız, vatandaşlarımızı uyarmamız, şeker pancarından üretilen doğal şekere yönlendirmemiz gerekmektedir. Bu hem sağlık harcamalarının azalmasında, hem üreticilerin kazanmasında hem de bu tesislerin aktif hale gelmesinde önemli rol oynayacaktır. Yine pancar küspesinin hayvan yemi olarak hayvancılığa da katkısı büyük.’ dedi.

 

Özkan’ın konuşması, katılımcılardan ve üreticilerden büyük ilgi gördü. Tören sonrasında ise üreticilere çeşitli ödüller verilirken, Susurluk Şeker Fabrikası katılımcılarla birlikte gezildi.

 

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ekosektor.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.