Sektörel Haber Girişi: 30.03.2022 - 17:17, Güncelleme: 30.03.2022 - 22:51

Otomotiv Sanayi Eroldu'ya emanet

 

Otomotiv Sanayi Eroldu'ya emanet

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 47’nci Olağan Genel Kurulu’nda 2018 yılından bu yana derneğin yönetim kurulu başkanlığını başarı ile yürüten Haydar Yenigün görevini Cengiz Eroldu’ya devretti. Genel kurulda 1990'lı yıllardan süregelen başarı ödülleri de sahiplerini buldu.
İSTANBUL (İGFA) - Otomotiv Sanayi Derneği (OSD)’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelen Cengiz Eroldu, bu görevi büyük bir sorumluluk bilinciyle yürüten Haydar Yenigün'e teşekkür etti. Eroldu, OSD’deki yeni görevinde tüm üyelerin katkılarıyla süregelen çalışmaların başarı ile devam etmesinin yanı sıra yeni yaklaşımlar ile Türk otomotiv sanayisini daha iyi noktalara taşımak hedefi ile yolumuza devam edeceklerini söyledi. BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU Olağan Genel Kurul ayrıca, 1990’lı yıllardan bu yana düzenlenen ve geleneksel hale gelen OSD Başarı Ödülleri’nin sahipleri açıklandı. 2021 yılı performansları sonucunda sahipleri belirlenen OSD Başarı Ödülleri’nde, OSD üyeleri arasında tutar bazında en yüksek ihracatı gerçekleştiren üç üye ve yıllık bazda ihracatınıtutar bazında yüzdesel olarak en fazla artıran bir üye İhracat Başarı Ödülü almaya hak kazandı. 2021 yılında en fazla patent tescili yapan 3 OSD üyesi “Teknoloji Başarı Ödülü” almaya hak kazanırken, ilk kez 2019 yılında takdim edilmeye başlanan, bağımsız bir jürinin değerlendirmesi sonucunda belirlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi alanında ise bir OSD üyesi ödüle layık bulundu. OSD Üyeleri’nin kalite anlayışı, teslimat güvenirliği, teknoloji geliştirmedeki yetkinliği ve rekabetçilik kriterleri çerçevesindeki değerlendirmeleri ile belirlenen “Başarı Ödülleri”, “Teknoloji ve Yenileşme” ile “Sürdürülebilirliğe Katkı Ödülü” kategorilerinde ödül alan tedarik sanayi firmaları da belirledi. İhracat Başarı Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar; 2021 yılında değer olarak en fazla ihracat yapan üç OSD üyesi; 1.      Ford Otomotiv Sanayii A.Ş. (5,9 Milyar Dolar İhracat) 2.      Toyota Otomotiv San. Türkiye A.Ş. (3,9 Milyar Dolar İhracat) 3.      Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. (2,8 Milyar Dolar İhracat) 2021 yılında ihracatını değer bazında en fazla artıran OSD üyesi; •    Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.(8 artış) Teknoloji Başarı Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar; 1.      Ford Otomotiv San. A.Ş. (147 patent tescili) 2.      Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (56 patent tescili) 3.      Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (47 patent tescili)   Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü Almaya Hak Kazanan Firma; •    Mercedes-Benz Türk - “EML’miz Geleceğin Yıldızı” Projesi   Tedarik Sanayi Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar; •    Olgun Çelik San. ve Tic. A.Ş. •    Coşkunöz Metal Form San. ve Tic. A.Ş.Turna Ahşap İnş. San. Tic. Ltd. Teknoloji ve İyileşme Ödülü •    Adastec Teknoloji A.Ş. “L4 Otonom Otobüs Yazılım Geliştirme” çalışmaları ile. Sürdürülebilirliğe Katkı Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar; •    CMS Jant ve Makina San. A.Ş.’Erişilebilir ve Temiz Enerji’’ ve ‘’Nitelikli Eğitim’’ kapsamındaki projeleri, •    Seçil Kauçuk San. ve Tic. A.Ş‘’Erişilebilir ve Temiz Enerji’’ kapsamındaki projesi ile.  
Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 47’nci Olağan Genel Kurulu’nda 2018 yılından bu yana derneğin yönetim kurulu başkanlığını başarı ile yürüten Haydar Yenigün görevini Cengiz Eroldu’ya devretti. Genel kurulda 1990'lı yıllardan süregelen başarı ödülleri de sahiplerini buldu.

İSTANBUL (İGFA) - Otomotiv Sanayi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Otomotiv Sanayi Derneği (OSD)’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelen Cengiz Eroldu, bu görevi büyük bir sorumluluk bilinciyle yürüten Haydar Yenigün'e teşekkür etti.

Eroldu, OSD’deki yeni görevinde tüm üyelerin katkılarıyla süregelen çalışmaların başarı ile devam etmesinin yanı sıra yeni yaklaşımlar ile Türk otomotiv sanayisini daha iyi noktalara taşımak hedefi ile yolumuza devam edeceklerini söyledi.

BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU

Olağan Genel Kurul ayrıca, 1990’lı yıllardan bu yana düzenlenen ve geleneksel hale gelen OSD Başarı Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.

2021 yılı performansları sonucunda sahipleri belirlenen OSD Başarı Ödülleri’nde, OSD üyeleri arasında tutar bazında en yüksek ihracatı gerçekleştiren üç üye ve yıllık bazda ihracatınıtutar bazında yüzdesel olarak en fazla artıran bir üye İhracat Başarı Ödülü almaya hak kazandı.

2021 yılında en fazla patent tescili yapan 3 OSD üyesi “Teknoloji Başarı Ödülü” almaya hak kazanırken, ilk kez 2019 yılında takdim edilmeye başlanan, bağımsız bir jürinin değerlendirmesi sonucunda belirlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi alanında ise bir OSD üyesi ödüle layık bulundu.

OSD Üyeleri’nin kalite anlayışı, teslimat güvenirliği, teknoloji geliştirmedeki yetkinliği ve rekabetçilik kriterleri çerçevesindeki değerlendirmeleri ile belirlenen “Başarı Ödülleri”, “Teknoloji ve Yenileşme” ile “Sürdürülebilirliğe Katkı Ödülü” kategorilerinde ödül alan tedarik sanayi firmaları da belirledi.

İhracat Başarı Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar;

2021 yılında değer olarak en fazla ihracat yapan üç OSD üyesi;
1.      Ford Otomotiv Sanayii A.Ş. (5,9 Milyar Dolar İhracat)
2.      Toyota Otomotiv San. Türkiye A.Ş. (3,9 Milyar Dolar İhracat)
3.      Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. (2,8 Milyar Dolar İhracat)

2021 yılında ihracatını değer bazında en fazla artıran OSD üyesi;

•    Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.(8 artış)

Teknoloji Başarı Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar;


1.      Ford Otomotiv San. A.Ş. (147 patent tescili)
2.      Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (56 patent tescili)
3.      Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (47 patent tescili)

 

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü Almaya Hak Kazanan Firma;

•    Mercedes-Benz Türk - “EML’miz Geleceğin Yıldızı” Projesi

 

Tedarik Sanayi Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar;


•    Olgun Çelik San. ve Tic. A.Ş.
•    Coşkunöz Metal Form San. ve Tic. A.Ş.Turna Ahşap İnş. San. Tic. Ltd.

Teknoloji ve İyileşme Ödülü

•    Adastec Teknoloji A.Ş. “L4 Otonom Otobüs Yazılım Geliştirme” çalışmaları ile.

Sürdürülebilirliğe Katkı Ödülü Almaya Hak Kazanan Firmalar;


•    CMS Jant ve Makina San. A.Ş.’Erişilebilir ve Temiz Enerji’’ ve ‘’Nitelikli Eğitim’’ kapsamındaki projeleri,
•    Seçil Kauçuk San. ve Tic. A.Ş‘’Erişilebilir ve Temiz Enerji’’ kapsamındaki projesi ile.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ekosektor.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.