Ekonomi Haber Girişi: 19.08.2021 - 09:12, Güncelleme: 19.08.2021 - 09:12

ESO'dan mesleki eğitim atağı

 

ESO'dan mesleki eğitim atağı

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, işletmeler ile öğrenci ve okul açısından yapılan yenilik ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Eskişehir'de mesleki eğitime yeni bir soluk kazandıracak, sanayiye güç katacak mesleki ve teknik liselerin önemi hakkında sektör temsilcilerinin katılımları ile Mesleki Eğitim Toplantısı yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda tüm sektör ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacına çözüm yolları değerlendirildi.   ESO Akademi istihdam sağlayacak   Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, işletmeler ile öğrenci ve okul açısından yapılan yenilik ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Akgül, “2023 eğitim vizyonu ile birlikte mesleki eğitimi güçlendirmek için bir dizi çalışmalar gerçekleştirdik. Türkiye genelinde 81 ilde öğrenci açısından işletme açısından yenilikler neler, sektörlerle bir araya gelerek bu çalışmaları başlattık. Bu kapsamda bugün Eskişehir Sanayi Odası’nda farklı sektörlerin temsilcileri ile bir araya geldik ve mesleki eğitim merkezlerinin alt yapılarının güçlendirilmesi bugün ki çalışmaların ana konusu oldu. Bu çalışmaların, özellikle Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin modernize edilerek ESO tarafından bir akademi haline getirilmesi hem sektöre hem de iş arayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.     Eğitim talepleri oluşturuluyor   ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Hepimizin bildiği gibi son birkaç yıldır teknik eleman ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Bu konuda Eskişehir’de güzel şeyler oluyor. Eskişehir Sanayi Odası’nın teknik kolej gibi mesleki alanda çalışmaları devam ediyor. ESO Akademi’nin çalışmalarını tamamladık, bu yıl eğitimlerine başlıyor. Nitelikli eleman temini noktasında destek ve çözümler sunacak olan ESO Akademi'de belirlenen eğitimlere ek olarak, istenilen alanlarda da eğitimler gerçekleştirilecek. Bu noktada üyelerimiz nitelikli personel ihtiyacına yönelik değerlendirmeye başvurabilecek, istedikleri alanda eğitim talebi oluşturabilecekler” dedi.   Her türlü desteğe hazırız   Eskişehir İl Milli Eğitimi Müdürü Hakan Cırıt, burada yaptığı değerlendirmede, Eskişehir’in mesleki ve teknik eğitime verdiği önemi vurguladı. Cırıt, “Tüm sektör temsilcilerimiz ile bir arada olmaktan ve ortak iş yapabiliyor olmaktan son derece mutluyum. Sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamada mesleki ve teknik okullarımızı açmaya devam ediyor ve her türlü desteğe hazırız. Biz inanıyoruz ki; Türkiye iyi bir noktaya gelecekse burada mesleki eğitim önemli rol oynayacaktır. Bu doğrultuda, ihtiyaç duyulan alanların eğitim programları içerisine alınması, bize büyük bir heyecan katacaktır” dedi.   Odalar ve borsa başkanları ile sektör temsilcilerinin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen toplantı, sorun ve önerilerin değerlendirilmesi, karşılıklı fikir alışverişleri ile son buldu.
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, işletmeler ile öğrenci ve okul açısından yapılan yenilik ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Eskişehir'de mesleki eğitime yeni bir soluk kazandıracak, sanayiye güç katacak mesleki ve teknik liselerin önemi hakkında sektör temsilcilerinin katılımları ile Mesleki Eğitim Toplantısı yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda tüm sektör ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacına çözüm yolları değerlendirildi.

 

ESO Akademi istihdam sağlayacak

 

Eskişehir Sanayi Odası" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, işletmeler ile öğrenci ve okul açısından yapılan yenilik ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Akgül, “2023 eğitim vizyonu ile birlikte mesleki eğitimi güçlendirmek için bir dizi çalışmalar gerçekleştirdik. Türkiye genelinde 81 ilde öğrenci açısından işletme açısından yenilikler neler, sektörlerle bir araya gelerek bu çalışmaları başlattık. Bu kapsamda bugün Eskişehir Sanayi Odası" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Eskişehir Sanayi Odası’nda farklı sektörlerin temsilcileri ile bir araya geldik ve mesleki eğitim merkezlerinin alt yapılarının güçlendirilmesi bugün ki çalışmaların ana konusu oldu. Bu çalışmaların, özellikle Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin modernize edilerek ESO tarafından bir akademi haline getirilmesi hem sektöre hem de iş arayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

 

Eğitim talepleri oluşturuluyor

 

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Hepimizin bildiği gibi son birkaç yıldır teknik eleman ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Bu konuda Eskişehir’de güzel şeyler oluyor. Eskişehir Sanayi Odası" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Eskişehir Sanayi Odası’nın teknik kolej gibi mesleki alanda çalışmaları devam ediyor. ESO Akademi’nin çalışmalarını tamamladık, bu yıl eğitimlerine başlıyor. Nitelikli eleman temini noktasında destek ve çözümler sunacak olan ESO Akademi'de belirlenen eğitimlere ek olarak, istenilen alanlarda da eğitimler gerçekleştirilecek. Bu noktada üyelerimiz nitelikli personel ihtiyacına yönelik değerlendirmeye başvurabilecek, istedikleri alanda eğitim talebi oluşturabilecekler” dedi.

 

Her türlü desteğe hazırız

 

Eskişehir İl Milli Eğitimi Müdürü Hakan Cırıt, burada yaptığı değerlendirmede, Eskişehir’in mesleki ve teknik eğitime verdiği önemi vurguladı. Cırıt, “Tüm sektör temsilcilerimiz ile bir arada olmaktan ve ortak iş yapabiliyor olmaktan son derece mutluyum. Sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamada mesleki ve teknik okullarımızı açmaya devam ediyor ve her türlü desteğe hazırız. Biz inanıyoruz ki; Türkiye iyi bir noktaya gelecekse burada mesleki eğitim önemli rol oynayacaktır. Bu doğrultuda, ihtiyaç duyulan alanların eğitim programları içerisine alınması, bize büyük bir heyecan katacaktır” dedi.

 

Odalar ve borsa başkanları ile sektör temsilcilerinin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen toplantı, sorun ve önerilerin değerlendirilmesi, karşılıklı fikir alışverişleri ile son buldu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ekosektor.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.